Ogłoszenia parafialne 31/07/2016 18 Niedziela zwykła

1. W Krakowie kończą się ŚDM a w parafii chcemy wyrazić ogromna wdzięczność tym, którzy przyjęli z tradycyjną gościnnością młodych pielgrzymujących na spotkanie z Papieżem. Ufam, że oni ubogacili nas swa radością, prostotą i entuzjazmem – niech Bóg miłosierny wynagrodzi za wszelkie zaangażowanie w przyjęciu naszych gości.

2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dziś od 19:00 do 20:00.

3. Jutro, 1 sierpnia, przypada 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszym kościele Msza św. za poległych i pomordowanych będzie celebrowana o godz. 19:00. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać w zakrystii.

4. Rozpoczyna się sierpień - w polskiej historii miesiąc szczególny. To czas pielgrzymek, powstania i strajków, rocznic związanych z najnowszą historią naszego Narodu. Od wielu lat właśnie w tym czasie zaproszeni jesteśmy do abstynencji od napojów alkoholowych.
O przyszłości Polski zdecyduje nie tylko rozwój gospodarki, pozycja militarna czy geopolityczna. Decydujące dla jej losów będzie wychowanie młodego pokolenia. Dla lepszej i bezpiecznej przyszłości naszej ojczyzny polskie rodziny, Kościół i całe społeczeństwo powinny się zjednoczyć w trosce o abstynencję najmłodszych. Pamiętajmy: rodziny chronią dzieci miłością, Kościół prowadzeniem do Chrystusa, szkoły mądrymi programami wychowawczymi i profilaktycznymi, władze rządowe i samorządowe stanowieniem dobrego prawa, a służby porządkowe i sądy jego egzekwowaniem.

Słowa uczą, a przykłady pociągają. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy podjęli dar abstynencji nie tylko w sierpniu. Oby to wielkie zaangażowanie było zasiewem, który wyda stokrotny plon w przyszłości.

5. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlić się będziemy jutro o godz. 18:30.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 19:00 będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek okazja do spowiedzi rano od 7:00 i po południu od 18:00, w sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00.

7. W sobotę 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego, porządek Mszy św. jak w dzień powszedni - zachęcamy do udziału w liturgii.

8. W tym roku przypada 30 rocznica śmierci ks. prałata Ryszarda Grygielki – w sobotę 27 sierpnia planujemy pielgrzymkę do jego grobu – zapisy w kancelarii i w zakrystii. Koszt 50 PLN. Nawiedzimy także Sokółkę – miejsce cudu eucharystycznego i Suchowolę – miejscowość związana z życiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej a wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do naszej wspólnoty.

10. Zapraszamy na koncert z okazji 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w przyszłą niedzielę o godz. 13:30, w dolnym kościele.