Ogłoszenia parafialne 30/04/2017 3 Niedziela Wielkanocna

1. Zapraszamy na Różaniec  dziś o godz. 17:00.

2. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną – Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego – zaproszeni jesteśmy do szczególnego pochylenia się nad Słowem Bożym. Św. Paweł mówi, że „wiara rodzi się ze słuchania” (Rz 10,17) – niech lektura i słuchanie w duchu modlitwy natchnionych tekstów Pisma otwiera nas na obecność Boga i mądrość, którą chce się z nimi dzielić. Pożyteczną bardzo praktyką jest rozpoczynanie dnia od czytania Słowa Bożego, przeznaczonego w liturgii na dany dzień.

3. Od jutra zapraszamy na nabożeństwo majowe. W tygodniu nabożeństwo majowe o godz. 17:30, w niedziele i święta o godz. 17:00.

4.  Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w  wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:00.

5. We wtorek 2 maja przypada uroczystość patrona naszej parafii - św. Zygmunta - odpust parafialny. Główna Msza św.  w intencji parafian i sympatyków odprawiona będzie o godz. 18:00 Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Nie będzie już Mszy św. o godz. 19:00.

Tego dnia przypada także Święto Flagi - przypominamy naszym parafianom o wywieszeniu flagi narodowej. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

6. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. sprawowane będą według porządku świątecznego. Msza św. o godz. 13:00 będzie sprawowana w intencji Ojczyzny, a ostatnia Msza św. zostanie odprawiona o godz. 20:00.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi  rano  od  6:30 i  po  południu  od  17:00. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 9:00.

8. Wiosenny Dzień Chorych i Sędziwych w naszej parafii odbędzie się najbliższą sobotę 6 maja. Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się o godz. 9:00 – wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy św. uczestników zapraszamy na agapę. Jednocześnie, prosimy naszych parafian o pomoc w przewiezieniu chorych do kościoła.

9. Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Arcydzieła Kameralistyki – Muzyka Polska” w przyszłą niedzielę 7 maja na godz. 18:30. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

10. Uprzejmie informujemy, że w tym roku uroczystość I Komunii świętej przeżywać będziemy 13 maja, rocznicę I Komunii św. obchodzić będziemy 21 maja a sakrament bierzmowania młodzież przyjmie w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.