Ogłoszenia parafialne 29/05/2016 9 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 17:00 - w oktawie Bożego Ciała – z procesją eucharystyczną. W tygodniu nabożeństwo majowe o godz. 17:30, zaś od środy 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe. Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 18:15 do 20:00.

2. Z okazji Dnia Dziecka redakcja naszego parafialnego pisma organizuje w przyszłą niedzielę w godz. 10:00 – 16:00 piknik rodzinny – szczegółowy program w „Naszym kręgu”

3. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze św. jak co dzień – tego dnia w szczególny sposób Chrystus zaprasza nas do Komunii św. wynagradzającej . Okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 16:45. Msza św. dla dzieci o godz. 17:00. Z racji uroczystości post nie obowiązuje. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00.

4. Przypominamy, że na pielgrzymkę na Jasną Górę w najbliższą sobotę 4 czerwca br. wyjeżdżamy z przed kościoła o godz. 6:00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Dziękczynienia, do puszek będą zbierane ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

6. Także w przyszłą niedzielę ks. Mateusz Milczarek, nasz tegoroczny praktykant, odprawi Mszę św. prymicyjną o godz. 12:30. Jego posługę kapłańska polecajmy Bogu w modlitwie.

7. Zapraszamy na koncert „Arcydzieła kameralistyki” w przyszłą niedzielę o godz. 18:30. W programie utwory A. Corellego, T. Albinoniego, A. Vivaldiego, G.F. Haendla. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

8. Księgarnia parafialna rozpoczyna zbiórkę używanych książek. Książki nie muszą dotykać tematyki religijnej ale  nie mogą zawierać treści wątpliwej moralności i wrogiej nauczaniu Kościoła. Mile widziane są książki dla dzieci i młodzieży. Bardzo prosimy o nie składania książek przed księgarnią.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – ukazał się nowy numer „Naszego kręgu” – polecamy go życzliwemu zainteresowaniu - szczególnie wywiad ze współautorką witraży w naszym kościele.