Ogłoszenia parafialne 29/04/2018 5 Niedziela Wielkanocna

1. Zapraszamy na Różaniec dziś o godz. 17:00. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwo majowe. W tygodniu nabożeństwo majowe o godz. 17:30, w niedziele i święta o godz. 17:00.

 

2. W środę 2 maja przypada uroczystość patrona naszej parafii - św. Zygmunta - odpust parafialny. Głównej Mszy św. w intencji parafian i sympatyków o godz. 18:00 przewodniczył będzie ks. dr Jan Konarski. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Tego dnia nabożeństwo majowe wyjątkowo po Mszy św. odpustowej. Nie będzie już Mszy św. o godz. 19:00.

Tego dnia przypada także Święto Flagi - przypominamy naszym parafianom o wywieszeniu flagi narodowej. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

 

3. W czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. sprawowane będą według porządku świątecznego. Msza św. o godz. 13:00 będzie sprawowana w intencji Ojczyzny, a ostatnia Msza św. zostanie odprawiona o godz. 20:00.

 

4. Przypominamy, że od maja w niedzielę i święta Msza św. zamiast o godz. 19:00 będzie odprawiana o godz. 20:00

 

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 13:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:00. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00.Na wspólną modlitwę różańcowa zapraszamy o godz. 7:30.

 

6. Wiosenny Dzień Chorych i Sędziwych w naszej parafii odbędzie się najbliższą sobotę 5 maja. Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się o godz. 9:00 – wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy św. uczestników zapraszamy na agapę. Jednocześnie, prosimy naszych parafian o pomoc w przewiezieniu chorych do kościoła.

 

7. Uprzejmie informujemy, że w tym roku uroczystość I Komunii świętej przeżywać będziemy 12 maja, rocznicę I Komunii św. obchodzić będziemy 27 maja a sakrament bierzmowania młodzież przyjmie w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 20 maja.

 

8. Prowadzimy zapisy na kurs przedmałżeński organizowany w 4 kolejne soboty czerwca 2018 r. (początek 2 czerwca). Na jedną edycję kursu możemy przyjąć 14 par narzeczonych. Zapisy WYŁĄCZNIE pod adresem narzeczeni.swzygmunt@gmail.com.