Ogłoszenia parafialne 28/05/2017 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś nabożeństwo majowe jest o godz. 17:00. W tygodniu  o godz. 17:30. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe i zachęcamy do licznego udziału.  

2. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera dziś ofiary na rzecz potrzebujących.

3. W dniu dzisiejszym przypada 36 rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. Zapraszamy wiernych do modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek – dzień Komunii św. wynagradzającej - okazja do spowiedzi  rano  od  6:30 i  po  południu  od  16:30. Msza św. dla dzieci o godz. 17:00. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP  - o która prosiła Matka Boża w Fatimie - w sobotę o godz. 8:00.

5. W sobotę, 3 czerwca, przeżywamy Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do modlitewnego czuwania – podobnie jak przed uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego -  rozpocznie się ono o godz. 21:00 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny, czas, w którym katolicy powinni przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. jako znak jedności z Chrystusem Zmartwychwstałym.

6. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili jubileuszowe X  Święto Dziękczynienia, pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym. O godz. 8:00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która wraz z relikwiami św. Brata Alberta, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 12:00 przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Do puszek będą zbierane ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 20:00 przybędzie do naszej parafii ks. biskup Rafał Markowski aby udzielić sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z kl. I średnich. Polećmy ją Bogu w naszych modlitwach.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej