Ogłoszenia parafialne 27/11/2016 I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent - okres oczekiwania na przyjście Pana w dniu Bożego Narodzenia oraz powtórnego przyjścia na końcu czasów. W tym czasie serdecznie zapraszamy na:

  • Mszę św. roratnią - w dni powszednie o godz. 6:30; tegoroczne hasło brzmi: „W domu królowej Maryi”

  • jutrznię - poranną modlitwę Kościoła, będziemy ją odmawiać od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w Sali Słowa Bożego.

Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedziele 18 grudnia, poprowadzi je o.Stanisław Przepierski, dominikanin.

2. Zapraszamy dziś na Różaniec o godz. 17:00.

3. Dzisiaj przed kościołem rozdawane są tekturowe pudełka Fidesco. FIDESCO to pozarządowa organizacja pomagająca finansować pobyt świeckich wolontariuszy, którzy pracują na misjach wśród najuboższych obecnie w dwudziestu ośmiu krajach. W trakcie Adwentu można do tych pudełek-skarbonek składać jałmużnę i oddać ją do kościoła 6 stycznia. Prosimy także o modlitwę za tych wolontariuszy. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

4. Opłatki na stół wigilijny i świecę wigilijną CARITAS można nabyć już dziś po każdej Mszy św. w niedzielnej kawiarni. Serdeczne „Bóg zapłać” paniom z Koła Przyjaciół Radia Maryja za przygotowanie opłatków.

5. Kalendarze przygotowane przez bp. Michała można nabyć u ministrantów lub w zakrystii.

6. Zespół Pomocy Bliźniemu zbiera fanty na loterię, która zostanie zorganizowana w przyszłą niedzielę, zbierane są w poniedziałki i czwartki od 18:00 do 19:00. Zaś dzisiaj w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących. Zespół Pomocy Bliźniemu zwraca się również, z uprzejmą prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel zostanie od jutra wystawiony przy ołtarzu.

7. Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają na kolejny wykład w środę po Mszy św. o 18. Tym razem temat wykładu brzmi: „Wierzący naukowcy.”

8. W księgarni i w kawiarni niedzielnej można podpisać petycję Europejskiej Inicjatywy obywatelskiej o uznanie w prawie europejskim małżeństwa jako związku jedynie mężczyzny i kobiety i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie rodziny.

96.44. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 16:30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 17:00. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w sobotę o godz. 8:00.

10. Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia księgarnia parafialna oferuje bogaty wybór pamiątek, gadżetów i wyrobów związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Dochód ze sprzedaży przekazywany jest dla organizatorów tychże dni. Serdecznie zapraszamy.

11. Bóg zapłać za ofiary złożona na potrzeby Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

13. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian – chcemy spotkać się z całą rodziną, modlić się wspólnie i porozmawiać o obecności Boga w życiu codziennym. Wizytę będziemy rozpoczynali o godz. 17:00, w sobotę zaś od godz. 14:00. W czasie kolędy na stole powinien stać krzyż i woda święcona, zeszyty do religii dzieci uczęszczających na katechezę w szkole. W tym tygodniu odwiedzimy:

Poniedziałek, 28 listopada - ul. Żeromskiego 4, 4A, 4B, 4C

Wtorek, 29 listopada - ul. Żeromskiego 4D, 4E, 6,10, 14, 16/20, 22/28

Środa, 30 listopada - ul. Żeromskiego 44/50

Czwartek, 1 grudnia - ul. Żeromskiego 36/42, 52/62, 64

Sobota, 3 grudnia - ul. Żeromskiego 66/72, 66/72A, 77