Ogłoszenia parafialne 26/03/2017 4 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Od poniedziałku do czwartku dorosłych zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 i 18:00; młodych na godz. 19:30. Zakończenie rekolekcji w piątek podczas Mszy św. o godz. 18:00, po której odprawimy wspólnie drogę krzyżową ulicami naszej parafii – pójdziemy ulicami: Daniłowskiego, Księgarzy, Przybyszewskiego, Szepietowską, Kleczewską, Płatniczą – do kościoła. Tego dnia nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci a także Mszy św. o godz. 19:00.

Owocem naszego nawrócenia jest sakrament pokuty - bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na później - okazja do spowiedzi będzie w czasie rekolekcji od 8:30 i od 17:00.

2. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:00 w sali św. Rodziny.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu rozprowadza przed Kościołem Wielkanocne świece Caritas i cukrowe baranki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym. Zespół Pomocy Bliźniemu w dniu dzisiejszym zbiera również ofiary w sali św. Rodziny oraz prowadzi zbiórkę żywności do paczek świątecznych. Kosz jest wystawiony przy ołtarzu.

4. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni od poniedziałku do piątku o godz. 7:00.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca zapraszamy na Mszę św. o Niepokalanym Sercu NMP na godz. 8:00.

6. Intencje mszalne na wrzesień, październik, listopad i grudzień zaczniemy przyjmować w przyszłą niedzielę 2 kwietnia po pierwszej Mszy św.

7. Przed Świętami Wielkanocnymi z posługą kapłańską do chorych pójdziemy w sobotę 8 kwietnia od godziny 9:30. Nazwiska i adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do czwartku 6 kwietnia.

8. W przyszłą niedzielę przejdzie ulicami Warszawy XII Marsz Świętości Życia - zapraszamy do udziału wszystkich wiernych, zwłaszcza rodziny z dziećmi. Poprzedzi go Msza św. odprawiona w katedrze św. Jana o godz. 11.00. Następnie uczestnicy Marszu zgromadza się przy kolumnie Zygmunta i przejdą Krakowskim Przedmieściem do bazyliki św. Krzyża. Przy kolumnie Zygmunta prowadzona będzie zbiórka pampersów, mleka i środków higieny dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.