Ogłoszenia parafialne 22/05/2016 Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:00, zaś w tygodniu na godz. 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 18:15 do 20:00.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera na ofiary na rzecz potrzebujących.

3. W czwartek 26 maja w Dzień Matki - w intencji Matek będziemy się modlić w szczególny sposób podczas Mszy św. o godz. 17:00.

4. W najbliższy czwartek, 26 maja, będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą celebrowane wg. porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 14:00. Po południu uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 17:00. Po Mszy św. wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji prowadzi ul. Schroegera, Al. Zjednoczenia, Kasprowicza, Przybyszewskiego, Schroegera do kościoła. Prosimy o udekorowanie balkonów i okien na trasie procesji. Dekoracje pomogą nam w głębokim przeżyciu tego dnia jako uroczystego i świątecznego. Niech ten dzień będzie wyznaniem naszej wiary. Kierowców parkujących swoje auta na trasie procesji prosimy o przestawienie ich na czas procesji.

Ostatnia Msza św. w dniu Bożego Ciała będzie celebrowana bezpośrednio po zakończeniu procesji.

Na procesję zapraszamy także dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św. i dzieci, które obchodziły rocznicę I Komunii św. Dzieci zgromadzą się w strojach komunijnych o 16:45 przed głównym wejściem do kościoła. Natomiast dziewczęta, które pragną sypać kwiatki w czasie procesji zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 17:00 przed kościołem.

Zgodnie z polskim zwyczajem, od Uroczystości Bożego Ciała, aż do następnego czwartku, nabożeństwa majowe będą się kończyć procesją eucharystyczną. Zapraszamy bielanki i asystę kościelną.

5. W sobotę w Archikatedrze św. Jana podczas Mszy św. o godz. 10:00 przyjmie święcenia kapłańskie dk. Mateusz, nasz tegoroczny praktykant – serdecznie polecajmy go w naszych modlitwach dobremu Bogu.

Tego dnia przypada także 35 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego – prośmy o zakończenie jego procesu beatyfikacyjnego.

6. Planowana jest pielgrzymka na Jasną Górę w sobotę 4 czerwca br. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, więc zapisy nadal są przyjmowane w zakrystii i w kancelarii – wyjazd o 6:00, koszt 50 PLN.

7. Drużyna Wędrowniczek zaprasza do włączenia się w pomoc osobom chorym na nowotwory krwi, czyli tzw. białaczkę. Wspólnie z fundacją DKMS rejestrują dziś potencjalnych Dawców szpiku po każdej mszy od godziny 9:30. Procedura rejestracji trwa ok. 15 minut, polega na wypełnieniu kwestionariusza i pobraniu wymazu z wnętrza policzka. Zarejestrować się mogą osoby między 18 a 55 rokiem życia. Rejestracja nie jest równoznaczna z pobraniem szpiku.
Przeszczepienie szpiku jest często jedyną szansą ratunku dla chorego, ale znalezienie zgodnego genetycznie Dawcy jest bardzo trudne.  Szansa na to jest jak jeden do kilkudziesięciu tysięcy, a nawet kilku milionów. Dlatego każdy zarejestrowany potencjalny Dawca zwiększa szansę na życie chorego. Tylko w Polsce co godzinę jedna osoba dowiaduje się, że jest chora na białaczkę. Rejestrując się możemy dać komuś szansę na życie. Harcerki zapraszają do swojego stolika, gdzie rejestrują potencjalnych Dawców i udzielają szczegółowych informacji.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.