Ogłoszenia parafialne 20/11/2016 UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla dziś o godz. 17:00.

2. Kończy się Jubileuszowy Rok Miłosierdzia ale trwa w nas doświadczenie Miłosierdzia Bożego dlatego chcemy zaproponować Wam włączenie się w dzieło Caritas Polska, która niesie pomoc rodzinom w Syrii i Libanie cierpiącym na skutek wojny. Jest to systematyczna pomoc konkretnym rodzinom przez fundowanie stypendium w okresie 6 miesięcy – wsparcie jednej rodziny to kwota 640 PLN. Zbiórka ofiar prowadzona będzie dziś a później od stycznia do maja w II niedzielę miesiąca. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie rodzinarodzinie.caritas.pl.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu rozpoczyna zbieranie fantów na coroczną loterię, która odbędzie się 4 grudnia. Mogą to być nowe lub używane przedmioty. Pamiętajmy aby nasze fanty były dobrej jakości i mogły być miłą niespodzianką dla uczestników loterii. Prosimy o przynoszenie fantów w czasie dyżurów Zespołu w poniedziałki i czwartki od 18:00 do 19:00. Dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy, z której dochód przeznaczony jest w całości na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej Parafii..

4. Kalendarze przez ks. bpa Michała Janochę na rok 2017, są rozprowadzane przez ministrantów i w zakrystii. Koszt kalendarza to 12 zł, zachęcamy do nabycia, gdyż dochód z nich przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd ministrantów.

5. Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają na kolejny wykład w środę po Mszy św. o 18.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent - okres radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem w tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Już w przyszłą niedzielę w niedzielnej kawiarni można będzie nabyć opłatki na stół wigilijny i świece „CARITAS”.

7. W pierwszym tygodniu Adwentu rozpoczniemy duszpasterską wizytę w domach naszych parafian. Na początku chcemy odwiedzić parafian mieszkających przy ul. Żeromskiego.

8. Ks. Piotr Kisielnicki składa serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Otrzymał od Was wsparcie w wysokości 25.590 PLN.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej