Ogłoszenia parafialne 19/06/2016 12 Niedziela zwykła

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY

SKIEROWANE PRZEZ BISKUPÓW DO POLSKIEJ MŁODZIEŻY

 

 Drodzy Młodzi Przyjaciele,

 „Jezus spojrzał z miłością na niego” (Mk 10,21). Tak mówi Ewangelia o spotkaniu Chrystusa z młodym człowiekiem. Tak samo Jezus patrzy dziś na każdego z Was. Patrzy na Was z miłością i czeka na odwzajemnienie tej miłości.

Drodzy Młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, to zaproszenie, do tego by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła.

Inicjator Światowych Dni Młodzieży, Ojciec Święty Jan Paweł II, mówił, że „rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się (…) żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata”. Drodzy Młodzi, każdy z Was jest dziś obrazem współczesnego Kościoła. Tak patrzy na Was Jezus, tak patrzy na Was Polska, tak patrzą na Was wasi rówieśnicy, którzy już w lipcu przyjadą do Polski z całego świata. Także i Wy nie bójcie się spojrzeć w ten sposób na siebie samych.

Drodzy Młodzi, 3 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wspominając 1050. rocznicę Chrztu Polski, zawierzyliśmy Matce Bożej nasz Naród i każdego z Was, Waszą wiarę i drogę do zbawienia, Waszą przyszłość, dokonywane wybory i nadzieje, a także Wasz udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży.

Ponawiamy serdeczne zaproszenie do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży. Towarzyszymy Wam teraz, na etapie przygotowań. Będziemy z Wami podczas spotkań w naszych diecezjach. Wspólnie będziemy modlić się także w Krakowie. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży był także wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: „Szukałem Was”.

Drodzy Rodzice i Duszpasterze, zachęcamy Was do pomocy młodzieży, aby mogła wziąć udział w tym niepowtarzalnym spotkaniu. Do wszystkich kierujemy słowa Św. Jana Pawła II, który mówił do nas: „Nie lękajcie się”.

Niech Bóg Wszechmogący Wam błogosławi.

 

Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce

 

 

1. W nawiązaniu do zaproszenia na ŚDM uprzejmie informujemy, że w naszej parafii gościć będziemy następujące grupy młodzieży:

24 – 26.07 – 100 osób z Irlandii – tę grupę przyjmą rodziny zgłoszone wcześniej

26/27. 07 – 100 osób z Australii

27/28.07 – 150 osób z Hiszpanii

2/3.08 – 100 osób z Hiszpanii.

Grupy z Australii i Hiszpanii przyjmują wspólnoty neokatechumenalne. O szczegółach przyjęcia będziemy Was informować.

2. Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 17:00. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.

Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:15 do godz. 20:00

3. W czwartek z okazji Dnia Ojca Msza św. o godz. 18:00 - zostanie odprawiona w intencji Ojców.

4. W piątek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – Msze św. w naszym kościele jak co dzień.

5. Kończy się rok szkolny – dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. dziękczynnej za całe dobro, jakie w tym roku otrzymali od Pana.

6. Od przyszłej niedzieli, 26 czerwca, porządek Mszy św. będzie wakacyjny, tzn. w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 14:00 i o 17:30. Natomiast w tygodniu Msze św. będą odprawiane o godz.: 7:00, 8:00 i 19:00.

7. W okresie wakacyjnym księgarnia parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 – 20:00, a w niedzielę od 8:00 do 14:00. Serdecznie zapraszamy.

8. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy błogosławieństwa Bożego, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do naszej wspólnoty.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.