Ogłoszenia parafialne 19/03/2017 3 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzielimy się smutną wiadomością – w piątek nad ranem zmarła siostra Kazimiera Wypych, długoletnia zakrystianka w naszym kościele. Msza święta pogrzebowa odprawiona będzie jutro o godz. 13:00; wcześniej - od godz. 12:00 będziemy czuwać na modlitwie w jej intencji. Po Mszy św. odprowadzimy ją na cmentarz w Łomiankach. Dla chętnych do towarzyszenia jej w ostatniej drodze będzie podstawiony autokar, który zawiezie na cmentarz i przywiezie do kościoła. Od wtorku do piątku we Mszy św. o godz. 6:30 prosić będziemy Boga o nagrodę nieba dla Siostry Kazimiery – prosimy parafian i sympatyków o modlitwę.

2. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:00 w sali św. Rodziny.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci i o godz. 18:30 dla dorosłych, 19:45 dla młodzieży.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu rozprowadza przed kościołem świece „Caritasu” i baranki. Zachęcamy do nabycia. Zespół Pomocy Bliźniemu zwraca się również z uprzejma prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu.

4. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni – porannej modlitwy Kościoła – od poniedziałku do piątku o godz. 7:00. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy o nawrócenie i uświęcenie naszej parafii – w poniedziałki o godz.17:00.

5. W dniu jutrzejszym będziemy obchodzili Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane jak co dzień.

6. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży licealnej odbędą się w tym tygodniu od poniedziałku do środy. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 9:00. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczniemy w przyszłą niedzielę a zakończą się w piątek drogą krzyżową ulicami parafii. Już dziś zapraszamy do udziału w tej szczególnej refleksji nad nasza wiarą i miłością.

7. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Ten dzień jest okazją, by złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji, która polega na codziennej osobistej trwającej 9 miesięcy modlitwie w intencji narodzin dziecka zagrożonego aborcją. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane jak co dzień.

8. W kancelarii działa punkt bezpłatnej pomocy prawnej prowadzony przez Fundację „Academia Iuris” – ma spotkanie można umówić się telefonicznie pod nr 22. 498 – 72 – 30.

9. Fundacja Pomocy Bliźniemu CREDO jak co roku będzie pomagać w wypełnianiu deklaracji podatkowych PIT. Pomoc będzie realizowana od połowy marca do końca kwietnia. O szczegółowy terminarz należy pytać w księgarni św. Zygmunta

10. Ks. Piotr Łapa składała serdecznie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w zeszłą niedzielę. Złożyliście ofiarę w wysokości 27 000 PLN.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.