Ogłoszenia parafialne 16/09/2018

24 NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 IX 2018

 

1. Zapraszamy na Różaniec o godz. 17:00.

2. Zapraszamy na koncert „Arcydzieła kameralistyki. Kompozytorki” dzisiaj o godz. 20:00. W programie utwory: Elisabeth Jaquet de la Guerre, Marii Theresii von Paradis, Clary Schumann, Fanny Hensel, Melanie Bonis. Cécile Chaminade. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

3. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

4. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz w obronie życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii. Po Mszy św. zapraszamy na krótką modlitwę, w której powierzać będziemy Bogu szczególnie tych, którzy doświadczają kryzysu w swoich związkach ale i tych, którzy pragną umocnić swoja jedność. Na modlitwę w tych intencjach zapraszamy w kolejne 3 piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę po nieznanych sanktuariach maryjnych południowego Mazowsza. Odwiedzimy miejsca mało znane, a piękne i mające bogata historię – m.in.. Lewiczyn, Pieczyska, Lipie. Nawiedzimy też grób św. Stanisława Papczyńskiego – patrona par starających się o potomstwo i inne ciekawe miejsca . Wyjazd 22 września, w sobotę o godz. 6:45 sprzed kościoła, powrót ok. 18:00, koszt 50 PLN. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

6. Dzieci z terenu naszej parafii, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii św. prosimy zgłaszać w kancelarii. Dzieci i ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 14:30. Przy okazji przypominamy, że miejscem przygotowania i przyjmowania I Komunii św. jest parafia zamieszkania dziecka, w której wraz z Rodzicami uczestniczy w niedzielnej Mszy św.

7. Uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych, którzy nie rozpoczęli jeszcze przygotowania do sakramentu bierzmowania informujemy, że drugie spotkanie połączone z zapisaniem się na listę uczestników odbędzie się w przyszłą niedzielę - zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:30 do dolnego kościoła.

8. Dnia 25 września w Sali widowiskowej bielańskiego Ratusza odbędzie się koncert Edyty Geppert na rzecz Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej. Bilety – cegiełki w cenie 90 zł., można nabyć w sekretariacie hospicjum przy naszym kościele. Koncert odbędzie się dnia 25 września o godz. 19:00.

9. Harcerki z 1001 Drużyny „Rzeka” zapraszają na kiermasz ciast w godz. 8:00 – 14:00 przed kościołem. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na działalność drużyny.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.