Ogłoszenia parafialne 15/10/2017 28 Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00. W tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17:00, w czwartki zaś szczególnie młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2. Rozpoczyna praktykę duszpasterską w naszej parafii dk. Manuel Rodriguez (z Dominikany) – polecamy go modlitwie i życzliwości naszych parafian.

3. Wszystkim ofiarodawcom przeprowadzonej w zeszłym tygodniu, w Dzień Papieski, zbiórki na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Zabrano 3.900 PLN.

4. W czwartek przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – uroczysta Msza św. w kościele św. Stanisława Kostki odprawiona będzie o godz. 18:00. Wcześniej koncert poświęcony błogosławionemu.

5. Msza św. w intencji Hospicjum, zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

6. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę, 22 października, przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
Jak już informowaliśmy także w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13:00 odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Danutę Siedzikównę „Inkę” - bohaterkę walki o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny – serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości – szczególnie młodzież, dla której może ona być wzorem wierności pięknym ideałom. W księgarni możemy nabyć książkę przybliżająca jej postać.

8. Małżeństwa pragnące pogłębić swoją jedność z Bogiem i między sobą zapraszamy do tworzonego nowego kręgu Kościoła Domowego – jest to gałąź rodzinna ruchu oazowego założonego przez ks. Franciszka Blachnickiego. Chętnych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.

9. Przyjmujemy już na wypominki i na Msze św. zbiorowe za zmarłych. Będziemy je odprawiać przez cały listopad: w dni powszednie o godz. 18:00, natomiast w niedzielę i święta o godz. 17:30.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Zwracamy uwagę na film „Dwie korony” poświęcony o. Maksymilianowi Kolbe, który wszedł na ekrany kin 13 października.