Ogłoszenia parafialne 14/05/2017 5 Niedziela Wielkanocna

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 17:00. W tygodniu nabożeństwo majowe o godz. 17:30.

2. Dzieci, które wczoraj przeżywały I Komunię Świętą w tym tygodniu uczestniczyć będą we Mszy św. o godz. 18:00.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera dziś ofiary na rzecz potrzebujących.

4. We wtorek, 16 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i metropolii warszawskiej – uroczysta Msza św. w Sanktuarium przy ul. Rakowieckiej celebrowana przez kard. Kazimierza Nycza o godz. 18:00

5. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

6. Zapraszamy na  Mszę św. w intencji rodzin oraz w obronie życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Dzieci, które w tym roku obchodzą Rocznicę I Komunii Świętej zapraszamy w strojach komunijnych na uroczystą Mszę św. 21 maja o godz. 11:30. Wydarzenie to poprzedzą dwie próby: 16 i 17 maja  o godz. 16:00, natomiast spowiedź św. dla tych dzieci odbędzie się w sobotę 20 maja o godz. 10:00.

8. W przyszłą niedzielę osiedle Stare Bielany obchodzić będzie swoje święto – mija 90. rocznica poświęcenia „Zdobyczy Robotniczej”. Z tej racji we Mszy św. o godz. 13:00 modlić się będziemy w szczególny sposób w intencji mieszkańców tego osiedla. Program imprez odbywających się na ul. Płatniczej znajdziemy na plakatach.

9. Wspólnota Odnowy w Duchy Świętym serdecznie zaprasza wszystkich na comiesięczną Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w przyszłą niedzielę 21 maja na godz. 15:00 do dolnego kościoła.

10. Ofiary wojny w Syrii w ramach akcji „Rodzina Rodzinie” możemy wesprzeć ofiarą do puszki w kaplicy pokutnej. W tym miesiącu kończy się półroczy czas wsparcia – Caritas Polska prosi nas o kontynuacje tej pomocy – odwołujemy się zatem do Waszej , drodzy Parafianie i Sympatycy,  wielkoduszności. Podziękowanie za dotychczasową pomoc i opis aktualnej sytuacji w Syrii zamieszczone są w gablocie ogłoszeń.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.