Ogłoszenia parafialne 13/05/2018 Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś nabożeństwo majowe jest o godz. 17:00. W tygodniu o godz. 17:30.

 

2. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy dzisiaj na godz. 21:00 - prosimy o liczny udział i przyniesienie świec - jeśli pogoda pozwoli chcemy wyjść z modlitwą na plac Konfederacji.

 

3. Dzieci, które wczoraj przeżywały I Komunię Świętą w tym tygodniu uczestniczyć będą we Mszy św. o godz. 18:00.

 

4. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera dziś ofiary na rzecz potrzebujących.

 

5. W środę, 16 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i metropolii warszawskiej – uroczysta Msza św. w Sanktuarium przy ul. Rakowieckiej o godz. 18:00

 

6. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

 

7. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz w obronie życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.

 

8. W sobotę, 19 maja, przeżywamy Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do modlitewnego czuwania – podobnie jak przed uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego - rozpocznie się ono o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny, czas, w którym katolicy powinni przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. jako znak jedności z Chrystusem Zmartwychwstałym.

 

9. Informujemy o Nocy Otwartej w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul . Miodowej 17/19 – zwiedzanie z przewodnikiem możliwe będzie w godz. 18:00 – 24:00 w sobotę 19 maja.

 

10. W przyszłą niedzielę o godz. 17:30 przybędzie do naszej parafii ks. biskup Rafał Markowski aby udzielić sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z kl. I średnich. Polećmy ją Bogu w naszych modlitwach.

 

11. Wspólnota Odnowy w Duchy Świętym serdecznie zaprasza wszystkich na comiesięczną Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w przyszłą niedzielę 20 maja na godz. 15:00 do dolnego kościoła.

 

12. Ofiary wojny w Syrii w ramach akcji „Rodzina Rodzinie” możemy wesprzeć ofiarą do puszki w kaplicy pokutnej. Dziękujemy za dotychczasową pomoc.

 

13. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza dzieci i młodzież na obóz letni, który odbędzie się w dniach od 10 do 20 sierpnia w Orawce. Zapisy w Oratorium do końca maja. Ilość miejsc ograniczona.

 

14. Zapraszamy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd w sobotę 9 czerwca o godz. 6:00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

15. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.