Ogłoszenia parafialne 13/03/2016 V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Od poniedziałku do czwartku dorosłych zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 i 18:00; młodych na godz. 19:30. Zakończenie rekolekcji w piątek podczas Mszy św. o godz. 18:00, po której odprawimy wspólnie drogę krzyżową ulicami naszej parafii – pójdziemy ulicami: Daniłowskiego, Księgarzy, Przybyszewskiego, Szepietowską, Kleczewską, Płatniczą – do kościoła. Tego dnia nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci a także Mszy św. o godz. 19:00.

Owocem naszego nawrócenia jest sakrament pokuty - bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na później - okazja do spowiedzi będzie w czasie rekolekcji od 8:30 i od 17:00. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży ze szkół średnich odbędą się w tym tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 11:00.

2. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17:30, dla dorosłych o godz. 18:30.

3. Zespół Pomocy Bliźniemu rozprowadza przed Kościołem Wielkanocne świece Caritas i cukrowe baranki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym, zaś w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących pomocy z terenu naszej parafii. Zespół Pomocy Bliźniemu zwraca się również z uprzejma prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu.

4. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni od poniedziałku do piątku o godz. 7:00.

5. W czwartek 17 marca w naszym kościele przeżywać będziemy dzień stacyjny – jest to nawiązanie do wczesnochrześcijańskiej tradycji pobożnego nawiedzania kolejnych świątyń w okresie Wielkiego Postu. Tego dnia w naszym kościele będzie okazja do spowiedzi przez cały dzień, w południe odmówimy wspólnie „Anioł Pański” i część bolesną różańca, o godz. 15:00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 19:00 odprawimy Gorzkie Żale. Mszy św. o godz. 20:00 będzie przewodniczył bp Rafał Markowski. Dzień zakończymy Apelem Jasnogórskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00 odbywać się będzie w kościele.

6. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

7. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin za wstawiennictwem Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 18:00. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.

8. Przypominamy, że przed Świętami Wielkanocnymi z posługą kapłańską do chorych pójdziemy w najbliższą sobotę 19 marca od godziny 9:30. Nazwiska i adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do czwartku.

9. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Palmową, poświęcenie palm odbędzie się przed każdą Mszą św., a Mszę o 12:30 poprzedzi procesja z palmami wokół pl. Konfederacji. Procesja rozpocznie się o godz. 12:00.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w dolnym kościele.

11. Foldery o naszym kościele w cenie 10 zł są do nabycia u ministrantów i w zakrystii.

12. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w liturgii Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18:00; w Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej dla dzieci o godz. 16:00, dla dorosłych o godz. 18:00, Wigilia Paschalna w Wielką Noc rozpocznie się o godz. 20:00.

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.