Ogłoszenia parafialne 12/11/2017 32 Niedziela zwykła

1. Obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku zbiórka pieniędzy przeznaczona jest dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie w ramach akcji ”Rodzina rodzinie”. Nasza solidarność z chrześcijanami cierpiącymi dla imienia Jezusa możemy wyrazić naszą modlitwą i wsparciem materialnym wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405.

 

2. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś na godz. 16:30. Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się także wspólnie w każdy piątek o godz. 15:00 w kościele.

 

3. Zespół Pomocy Bliźniemu zbiera dziś w sali św. Rodziny ofiary na rzecz potrzebujących. Rozpoczyna również zbieranie fantów na coroczną loterię, która odbędzie się w grudniu. Pamiętajmy aby nasze fanty były dobrej jakości i mogły być miłą niespodzianką dla uczestników loterii. Prosimy o przynoszenie fantów w czasie dyżurów Zespołu w poniedziałki i czwartki od 18:00 do 19:00. Dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy, z której dochód przeznaczony jest w całości na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

 

4. Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych i księgarnia św. Zygmunta zaprasza na kiermasz książki używanej. Podczas kiermaszu przed kościołem są zbierane podpisy pod projektem ustawodawczym Inicjatywy Obywatelskiej „ZATRZYMAJ ABORCJĘ". Projekt ustawy Zatrzymaj Aborcję zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby.

 

5. W naszej parafii głoszone są katechezy dla młodzieży i dorosłych. W każdy poniedziałek i czwartek zapraszamy do kościoła na godz. 19:45 wszystkich chętnych, którzy, chcą zmienić swoje życie, doświadczyć obecności Boga i pogłębić wiarę.

 

6. W najbliższy czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlili się w intencji Hospicjum.

 

7. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin i obrony życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 19:00.

 

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci które przygotowują się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 14:30.

 

9. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie, w przyszłą niedzielę 15 listopada na godz. 15:00 do dolnego kościoła.

 

10. Jeszcze raz zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy do Szymanowa – sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej, Niepokalanowa oraz Żelazowej Woli i Brochowa – miejsc narodzin i chrztu Fryderyka Chopina, Termin: sobota 25 listopada. Wyjazd spod kościoła o 7:30, powrót około godz. 18:00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

11. Kalendarze przygotowane przez ks. bpa Michała Janochę są do nabycia u ministrantów w cenie 12 zł. Ofiary za kalendarze przeznaczone są na fundusz ministrancki.

 

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.