Ogłoszenia parafialne 12/03/2017 2 Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:00 w sali św. Rodziny.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci, o godz. 18:30 dla dorosłych i o godz. 19:45 dla młodzieży.

2. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami Ad Gentes. Ofiarujmy za nich swoją modlitwę, post, cierpienie.

3. Ofiary na wsparcie rodzin cierpiących z powodu wojny w Syrii w ramach akcji „Rodzina rodzinie” można składać do puszki w kaplicy pokutnej.

4. Rekolekcje  wielkopostne gimnazjalistów odbędą się w tym tygodniu od  wtorku  do czwartku. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 9:00.

Rekolekcje dla dorosłych zaczniemy 26 marca – będą trwały do czwartku włącznie; poprowadzi je o. Włodzimierz Zatorski benedyktyn z Tyńca. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na to szczególne spotkanie z Bogiem. 31 marca odprawimy drogę krzyżowa ulicami parafii.

5. Rozpoczęliśmy przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych i młodzieży pozaszkolnej –spotkania odbywają się we wtorek o godz. 19:30 w kancelarii parafialnej.

6. Msza św. w intencji Hospicjum zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18:00

7. Zapraszamy na  Mszę św. w intencji rodzin oraz w obronie życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.

8. W przyszłą niedzielę rodziny, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy  na Mszę św. o godz. 15:00.

9. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w dolnym kościele.

10. Uprzejmie informujemy, że jest jeszcze wolna w miesiącu kwietniu ostatnia dostępna w tym roku Msza św. gregoriańska. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

11. W księgarni parafialnej ostatnia okazja na zakup kalendarzy na rok 2017 z 20% rabatem. Zapraszamy.

12. Fundacja Pomocy Bliźniemu CREDO jak co roku będzie pomagać w wypełnianiu deklaracji podatkowych PIT. Pomoc będzie realizowana od połowy marca do końca kwietnia.                       O szczegółowy terminarz należy pytać w księgarni św. Zygmunta

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.