Ogłoszenia parafialne 11/06/2017 Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:00, zaś  w tygodniu na godz. 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 18:15 do 20:00.

2. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera na ofiary na rzecz potrzebujących.

3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na budowę świątyni Opatrzności Bożej w wysokości 2957 PLN i 5 euro.

4. W ramach akcji Caritas Polska „Rodzina rodzinie” przez kolejne 6 miesięcy kontynuujemy pomoc 5 rodzinom w Syrii cierpiącym wskutek działań wojennych – ofiary możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

5. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy we wtorek, 13 czerwca, na godz. 19:00.

6. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą celebrowane wg. porządku niedzielnego. Po południu uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 17:00. Będzie to prymicja ks. Michała Lubowickiego, neoprezbitera, który od września będzie posługiwał w naszej parafii.  Po Mszy św. wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji prowadzi ul. Schroegera, Al. Zjednoczenia, Kasprowicza, Przybyszewskiego, Schroegera do kościoła. Prosimy o  udekorowanie balkonów i okien na trasie procesji. Dekoracje pomogą nam w głębokim przeżyciu tego dnia jako uroczystego i świątecznego. Niech ten dzień będzie wyznaniem naszej wiary. Kierowców parkujących swoje auta na trasie procesji prosimy o przestawienie ich na czas procesji.

Ostatnia Msza św. w dniu Bożego Ciała będzie celebrowana bezpośrednio po zakończeniu procesji.

Na procesję zapraszamy także dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św. i dzieci, które obchodziły rocznicę I Komunii św. Dzieci zgromadzą się w strojach komunijnych o 16:45 przed głównym wejściem do kościoła. Natomiast Bielanki i dziewczęta, które pragną sypać kwiatki w czasie procesji zapraszamy na próbę we wtorek  i środę 13 i 14 czerwca  o godz. 18:00 przed kościołem.

Zgodnie z polskim zwyczajem, od Uroczystości Bożego Ciała, aż do następnego czwartku, nabożeństwa czerwcowe będą się kończyć procesją eucharystyczną. Zapraszamy bielanki i asystę kościelną.

7. Zapraszamy na  Mszę św. w intencji rodzin oraz w obronie życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w przyszłą niedzielę 18 czerwca o godz. 15:00 w dolnym kościele.

9. Nasz chór parafialny „Spes in Deo” oraz były organista - Adam Kuczewski, zapraszają w przyszłą niedzielę, to znaczy 18 czerwca, na Mszę św. o godz. 17.30, a następnie na koncert muzyki chóralnej i organowej, pod tytułem „Od Bacha do Kuczewskiego”.

10. Od niedzieli, 25 czerwca, porządek Mszy św. będzie wakacyjny, tzn. w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17:30. Natomiast w tygodniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00, 8:00 i 19:00.

11. Kończy się rok szkolny – zapraszamy dzieci i młodzież do sakramentu pokuty, aby czystym sercem podziękować Bogu za otrzymane w tym czasie łaski. Każda szkoła z naszej parafii ma swoją Mszę św. na zakończenie roku.

12.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – zwracamy uwagę na nowe pismo „Przewodnik katolicki” dostępne w naszej księgarni.