Ogłoszenia parafialne 10/09/2017 23 Niedziela zwykła

 

1. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś na godz. 16:30. Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się także wspólnie w każdy piątek o godz. 15:00 w kościele.

 

2. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny przyjmuje ofiary na rzecz potrzebujących.

 

3. W ramach akcji „Rodzina rodzinie” ofiary na pomoc rodzinom w Syrii możemy składać do puszki w kaplicy pokutnej.

 

4. Zapraszamy na koncert „Arcydzieła kameralistyki. Muzyka na fagot i smyczki” dziś o godz. 20:00. W programie utwory: J.S. Bacha, A. Vivaldiego, J. Haydna, F. Devienne. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

 

5. Powracamy do modlitwy o nawrócenie naszej parafii – zapraszamy do kościoła w poniedziałek na godz. 17:00.

 

6. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 19:00.

 

7. W czwartek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego – Msze św. w naszym kościele wg porządku codziennego.

 

8. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin oraz w obronie życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy piątek o godz. 19:00. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.

 

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu – miejsca objawień Matki Bożej uznanych przez Stolice Apostolską; w tych dniach obchodzimy 140 rocznicę tych objawień. Wyjazd 30 września, w sobotę o godz. 6:00 sprzed kościoła, koszt 50 PLN.

 

10. Zapowiadamy jesienny dzień chorych – odbędzie się w sobotę, 23 września o godz. 9:00.

 

11. Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy odbędzie się jutro po Mszy św. o godz. 18:00 w sali św. Rodziny.

 

12. W naszej parafii trwa przygotowanie do uroczystości związanej z akcją „Serce dla Inki” upamiętniającą sanitariuszkę 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej Danutę Siedzikównę. Poświęcenie kolejnej tablicy z sercem odbędzie się 22 października 2017 roku w naszej świątyni, na Mszy św. o godz. 13:00. Zbiórka srebra na to serce trwała będzie przez cały wrzesień. Można je przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii. W naszej księgarni można nabyć także książkę „Danuta Siedzikówna „Inka”. Pamięć i tożsamość”, w której zebrane są świadectwa związane z przeżywaniem historii „Inki” i tego wszystkiego, co się wydarzyło wokół jej osoby w ostatnich latach. Zachęcamy do jej nabycia!

 

13. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza na zajęcia dla dzieci : odrabianie lekcji, różne warsztaty, gry i zabawy. Zapraszamy również młodzież i osoby dorosłe do uczestnictwa w wolontariacie. Więcej szczegółów na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

14. Siostry Salezjanki zapraszają na spotkanie pokolonijne, które odbędzie się 15 września (piątek) w godz. 16.00-18.00 w dolnym kościele.

15. Pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów odbędzie się w sobotę 16.09. Spotykamy się o godzinie 10:00 przy bocznym wejściu do kościoła od ul. Daniłowskiego. Obecność obowiązkowa. Serdecznie zapraszamy także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do służby liturgicznej.

 

16. Redakcja „Naszego kręgu” poszukuje grafika, który pomoże w przygotowaniu kolejnych numerów – chętnych do współpracy zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.

 

17. Odnowa w Duchu św. zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w przyszłą niedzielę, o godz. 15:00 w dolnym kościele.

 

18. Przypominamy, że intencje mszalne na okres od 1 stycznia do końca kwietnia 2018 r. przyjmujemy dziś w sali św. Rodziny, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

19. Za ofiary złożone dziś na tacę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

20. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.