Ogłoszenia parafialne 09/10/2016 28 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia.” W czasie wszystkich Mszy św. dziękujemy Bogu za wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego papieża Jana Pawła II oraz wspieramy duchowo posługę Ojca Świętego Franciszka.

Przed kościołem zbierane są ofiary na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierający stypendiami dzieci i młodzież z rodzin uboższych.

2. Dziś trzeci dzień czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 15.00 – 17.00.

3. W dniu dzisiejszym Różaniec odmówimy o godz.17:00. W tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17:00, w czwartki zaś szczególnie młodzież gimnazjalną. Tych, którzy nie mogą modlić się wspólnie z nami zapraszamy do modlitwy indywidualnej.

4. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera ofiary na rzecz potrzebujących z terenu naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Zespołowi Pomocy Bliźniemu i wszystkim, którzy pomogli w organizacji wczorajszego Dnia Chorych.

5. Zapraszamy na koncert „Arcydzieła kameralistyki” dziś o godz. 20:00. W programie utwory M.A. Charpentiera, J. Clarka, R. Valentino, P. Baldassariego. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

6. Wspólnota „Gloria Dei” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na „Rekolekcje Odnowy Wiary”, które rozpoczną się w poniedziałek 10 października o godz. 18:00 w Sali św. Stanisława (wejście od ul. Daniłowskiego) i trwać będą w kolejne poniedziałki.

7. Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają serdecznie chętnych parafian na interdyscyplinarny cykl wykładów. Pierwszy wykład w środę 12 października, po Mszy św. o godz. 18:00 w Sali św. Stanisława. Temat: „Jestem na diecie - wprowadzenie do zasad zdrowego żywienia”. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

8. Młode małżeństwa i rodziny zapraszamy do tworzonego kręgu Kościoła Domowego – jest to możliwość głębszego, bardziej świadomego przeżywania swojej wiary we wspólnocie – zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

9. Na nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w czwartek 13 października - o godz. 19:00 Msza św. a potem procesja różańcowa.

10. W piątek obchodzimy Dzień Komisji Edukacji Narodowej – w intencji nauczycieli i wychowawców modlić się będziemy szczególnie we Mszy św. o godz. 9:00.

11. Przyjmujemy już na wypominki i na Mszę św. zbiorową za zmarłych. Będziemy ją celebrowali przez cały listopad: w dni powszednie o godz. 18:00, natomiast w niedzielę i święta o godz. 17:30.

12. Z okazji przypadającej 60 rocznicy uwolnienia Prymasa Tysiąclecia 15 października w godz. 10:00 – 15:00odbędzie się Dzień Otwarty Domu Arcybiskupów Warszawskich. W niedostępnym na co dzień dla zwiedzających pałacu będzie można obejrzeć pomieszczenia, w których urzędował prymas Wyszyński oraz pamiątki z okresu uwięzienia.

13. W przyszłą niedzielę o 15:00 Odnowa w Duchu św. zaprasza do dolnego kościoła na Mszę św. i na modlitwę o uzdrowienie.

14. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci które przygotowują się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 15:00.

15. Księgarnia parafialna zaprasza do lektury książki pt.: „ANIOŁ” Sylwii Baczyńskiej. Jest to powieść o tym co w ostatnim czasie nas bardzo dotyka i porusza oraz w imieniu Wydawnictwa Sióstr Loretanek zapraszamy do zapoznania się z miesięcznikiem „TAK RODZINNIE” i „RÓŻANIEC’. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.