Ogłoszenia parafialne 08/05/2016 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś nabożeństwo majowe jest o godz. 17:00. W tygodniu  o godz. 17:30. Zachęcamy do licznego udziału.  

2. . Dziś kończy praktykę duszpasterską dk. Mateusz Milczarek – dziękujemy mu za ten czas wspólnie spędzony i ubogacenie nas przykładem, gorliwością i  Słowem Bożym, które głosił. Święcenia kapłańskie przyjmie w sobotę 28 maja a Mszę św. prymicyjna odprawi u nas w niedzielę 5 czerwca o godz. 12:30

3. Zapraszamy na koncert „Arcydzieła kameralistyki” dzisiaj o godz. 18:30. W programie utwory W.A. Mozarta, L. van Bethovena. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

4. Zespół Pomocy Bliźniemu w sali św. Rodziny zbiera dziś ofiary na rzecz potrzebujących.

5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej – w piątek 13 maja o godz. 19:00.

6. Przypominamy, że w tym roku uroczystość I Komunii świętej odbędzie się w najbliższą sobotę 14 maja, a rocznicę I Komunii św. obchodzić będziemy w niedzielę 22 maja o godz. 11:00.

7. W sobotę, 14 maja przeżywamy Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji Odnowa w Duchu Świętym oraz schola akademicka organizują czuwanie - rozpocznie się ono ok. godz. 20:00 a zakończy Mszą św. ok. godz. 23:00. W programie tego spotkania: adoracja Pana Jezusa, wspólna modlitwa śpiewem, konferencja, różaniec i modlitwa wstawiennicza. Serdecznie zapraszamy. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny, czas, w którym katolicy powinni przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. jako znak jedności z Chrystusem Zmartwychwstałym.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w dolnym kościele.

9. W niedzielę, 15 maja, o godz. 20:00 przybędzie do naszej parafii ks. biskup Rafał Markowski aby udzielić sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z kl. I średnich. Polećmy ją Bogu w naszych modlitwach.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę.

11. W maju i w czerwcu modlitwa o nawrócenie naszej parafii rozpoczynać się będzie o godz. 16:45.

12. Planujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 4 czerwca br. Zapisy w zakrystii i w kancelarii – wyjazd o 6:00, koszt 50 PLN.

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.