Ogłoszenia parafialne 06/03/2016 IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:00 w sali św. Rodziny.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci i o godz. 18:30 dla dorosłych, 19:45 dla młodzieży.

2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie w sali Słowa Bożego dziś po Mszy św. o godz. 12:30.

3. Nasz chór parafialny Spes in Deo zaprasza na krótki Koncert Pieśni Pasyjnej, który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę, po mszy św. o 12.30. Serdecznie zapraszamy.

4. Zespół Pomocy Bliźniemu rozprowadza przed Kościołem Wielkanocne świece Caritas i cukrowe baranki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym. Zespół Pomocy Bliźniemu prowadzi również zbiórkę żywności do paczek świątecznych. Kosz będzie wystawiony przy ołtarzu.

5. Zapraszamy dziś na godz. 20:00 na Wielkopostny Koncert u Anioła, w wykonaniu kwartetu Amok. W programie: G.B. Pergolesi: Stabat Mater, J.S. Bach: Podwójny Koncert c-moll, W.A. Mozart: Requiem.

6. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Jutrzni od poniedziałku do piątku o godz. 7:00.

7. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:30.

8. Rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych odbędą się w tym tygodniu od poniedziałku do środy. We wtorek i środę nie będzie Mszy św. o godz. 9:00. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczniemy w przyszłą niedzielę a zakończą się w piątek drogą krzyżową ulicami parafii. Już dziś zapraszamy do udziału w tej szczególnej refleksji nad nasza wiarą i miłością.

9. Fundacja Pomocy Bliźniemu „CREDO” wzorem lat ubiegłych będzie prowadziła akcję wypełniania PIT- ów w dniach: od 14 do 18 marca oraz od 29 marca do 30 kwietnia w poniedziałki i piątki w godz. 16:00 – 19:00. W przypadku zmiany terminów informacje udzielane będą w księgarni.

10. W niedzielę 13 marca przypada 3 rocznica wyboru papieża Franciszka, na Mszach św. w modlitwie powszechnej będziemy się modlić w intencji Ojca Świętego.

11. Przed Świętami Wielkanocnymi z posługą kapłańską do chorych pójdziemy w sobotę 19 marca od godziny 9:30. Nazwiska i adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do czwartku 17 marca.

12. Rozpoczynamy zapisy na kurs przedmałżeński w czerwcu br. – spotkania odbywać się będą w 4 soboty czerwca w godz. 9 – 15. Zapisy przez stronę internetowa parafii  narzeczeni.swzygmunt@gmail.com 

13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”, za ofiary złożone na dzisiejszą tacę.

14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.