Ogłoszenia parafialne 05/06/2016 10 Niedziela zwykła

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy po raz ósmy Święto Dziękczynienia. Obchodzimy je pod hasłem „Chrzest Darem Miłosierdzia” nawiązującym do trwającego w Kościele Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz obchodzonej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski. Obchody rozpoczną się pielgrzymką z relikwiami św. Maksymiliana Kolbego, która z placu Piłsudskiego przejdzie ulicami Traktu Królewskiego do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 12.00 zostanie odprawiona pod przewodnictwem katolickiego arcybiskupa Aten, abp. Sevastianosa Rossolatosa uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Jak było zapowiadane w całej Polsce zbierane są ofiary na budowę tego wotum wdzięczności narodu polskiego.

2. Z okazji Dnia Dziecka redakcja naszego parafialnego pisma zaprasza w dniu dzisiejszym w godz. 10:00 – 16:00 na piknik rodzinny.

3. Dziś nabożeństwo czerwcowe jest o godz. 17:00. W tygodniu o godz. 17:30.

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30 do sali Słowa Bożego.

5. Zapraszamy na koncert „Arcydzieła kameralistyki” dzisiaj o godz. 18:30. W programie utwory A. Corellego, T. Albinoniego, A. Vivaldiego, G.F. Haendla. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach.

6. W przyszła niedzielę odbędzie się X Seniorada na terenach AWF – więcej informacji na ten temat znajduje się na plakatach w gablocie ogłoszeń.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tace.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.