Ogłoszenia parafialne 03/12/2017 1 Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent - okres oczekiwania na przyjście Pana w dniu Bożego Narodzenia oraz powtórnego przyjścia na końcu czasów. W tym czasie serdecznie zapraszamy na:

- Mszę św. roratnią - w dni powszednie o godz. 6:30; tegoroczne hasło brzmi: „Strażnik skarbów”

- jutrznię - poranną modlitwę Kościoła, będziemy ją odmawiać od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w Sali Słowa Bożego.

Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedziele 17 grudnia, poprowadzi je ks. Dariusz Szyszka.

 

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne dziś o godz. 17:00.

 

3. Koło Przyjaciół Radia „Maryja” zaprasza na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 13:00 do sali św. Rodziny. Serdeczne „Bóg zapłać” paniom z kółek różańcowych za przygotowanie opłatków.

 

4. Zespół Pomocy Bliźniemu zaprasza do niedzielnej kawiarenki na loterię fantową. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom fantów. Zespół Pomocy Bliźniemu zwraca się również, z uprzejma prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel zostanie wystawiony przy ołtarzu.

 

5. Dzisiaj przed kościołem rozdawane są tekturowe pudełka Fidesco. FIDESCO to pozarządowa organizacja pomagająca finansować pobyt świeckich wolontariuszy, którzy pracują na misjach wśród najuboższych obecnie w dwudziestu ośmiu krajach świata. W trakcie adwentu można do tych pudełek-skarbonek składać jałmużnę i odnieść ją do kościoła 6 stycznia. Prosimy także o modlitwę za tych wolontariuszy. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

 

6. Opłatki na stół wigilijny i świecę wigilijną CARITAS można nabyć już dziś po każdej Mszy św. w niedzielnej kawiarni.

 

7. W naszej parafii głoszone są katechezy dla młodzieży i dorosłych. W każdy poniedziałek i czwartek zapraszamy do kościoła na godz. 19:45 wszystkich chętnych, którzy, chcą zmienić swoje życie, doświadczyć obecności Boga, Jego miłosierdzia i pogłębić wiarę.

 

8. Kalendarze przygotowane przez ks. bpa Michała Janochę na rok 2018, są rozprowadzane przez ministrantów i w zakrystii. Koszt kalendarza to 12 zł, zachęcamy do nabycia, gdyż dochód z nich przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd ministrantów.

 

96.44. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

 

10. W piątek, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. będą celebrowane o 6:30, 8:00, 9:00, 12:00, 18:00 i 19:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

11. Przed świętami z posługą sakramentalną do chorych pójdziemy w sobotę 23 grudnia od godz. 9:30. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

 

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.

 

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

14. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian – chcemy spotkać się z całą rodziną, modlić się wspólnie i porozmawiać o obecności Boga w życiu codziennym. Wizytę będziemy rozpoczynali o godz. 17:00, w sobotę zaś od godz. 14:00. W czasie kolędy na stole powinien stać krzyż i woda święcona, zeszyty do religii dzieci uczęszczających na katechezę w szkole. Ofiary, które ewentualnie zechcecie złożyć przeznaczone są na remont przedszkola przy pl. Konfederacji. W tym tygodniu odwiedzimy:

 

Poniedziałek, 4 grudnia - ul. Cegłowska, Lubomelska, Grębałowska

 

Wtorek, 5 grudnia - ul. Babicka, Granowska, Krotoszyńska, Leśmiana, Lesznowolska, Pruszyńskiego, Szaflarska, Twardowska

 

Środa, 6 grudnia - ul. Karska, Zuga

 

Czwartek, 7 grudnia - ul. Barcicka, Kasprowicza 12

 

Sobota, 9 grudnia - ul. Kasprowicza 20, 30, 32, 34