ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - DNI W DIECEZJACH 20 - 25 LIPCA 2016

Program Dni w Diecezjach w Archidiecezji Warszawskiej
w dniach 20-25 lipca 2016

Środa, 20 lipca 2016 – przyjazd

Wieczorem przywitanie młodzieży w parafiach podczas uroczystości zorganizowanej w dowolnej formie jak np. koncert, przedstawienie, grill, piknik. Zaprezentowanie goszczonych grup, ich opiekunów i przedstawienie się parafii. Przywitanie zakończone wspólną modlitwą.

21 lipca 2016 – Dzień Kultury i Historii

Zwiedzanie miejsc związanych z historią i kulturą Warszawy i Mazowsza – muzeów, budynków i parków historycznych: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego, Muzeum Narodowe, Zamek Królewski i Starówka, Łazienki Królewskie, Pałac i Ogrody w Wilanowie, Centrum Nauki Kopernik i inne.

Wieczorem spotkanie młodzieży na Placu Piłsudskiego wspólnie organizowane przez obie warszawskie diecezje wraz z Miastem st. Warszawa.

22 lipca 2016 – Dzień Pielgrzymowania i Dzieł Miłosierdzia

Młodzież odwiedzi miejsca związane z życiem świętych Warszawy: Matka Boża Łaskawa – Patronka Archidiecezji – Kościół OO. Jezuitów na Starym Mieście, Św. Arcybiskup Zygmunt Szczęsny Feliński – katedra warszawska, Św. Maksymilian Maria Kolbe – Niepokalanów, bł. ks. Jerzy Popiełuszko – Sanktuarium na Żoliborzu, Św. Andrzej Bobola – Patron Polski – Sanktuarium na Mokotowie, kościoły przy Trakcie Królewskim i inne.

W ciągu dnia będzie także możliwość podjęcia posługi miłosierdzia wobec chorych, cierpiących, potrzebujących pomocy Inicjatywy te koordynuje Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Caritas parafialne.

Wieczorem o godz. 21.00 nabożeństwo adoracyjne w każdej parafii w intencji młodzieży i pokoju na świecie. Głównym motywem modlitwy będzie rozważanie ofiary Abrahama na Górze Moria. Przed kościołami zostaną rozpalone ogniska na znak jedności Kościoła, który zgromadzony w tym samym czasie w różnych miejscach modli się do Boga w różnych językach w intencjach całego świata.

23 lipca 2016 – Ogólnodiecezjalne spotkanie młodzieży przy Świątyni Opatrzności Bożej – Warszawskie Uwielbienie

Do wczesnych godzin popołudniowych Dzień Rekreacji, Sportu i Współzawodnictwa. Program realizowany przy współpracy parafii z samorządami np. na obiektach sportowych.

  • 15.00 – 15.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 15.30 – 16.00 – Zawiązanie wspólnoty podczas występu Arki Noego
  • 16. 15 – 17.45 – Koncert ewangelizacyjny Wiarygodni/Wspólnota Shalom
  • 18.00 – 19.45 – Msza św. Posłania pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza
  • 20.00 – 22.00 – Wejście uczestników przez Drzwi Jubileuszowe do Świątyni, złożenie swoich intencji do szklanych pojemników
    20.00 – 22.00 – Uwielbieniowa muzyka chrześcijańska
    Wystąpią: Maleo Reggae Rockers, 2 Tm 2,3

 

24 lipca 2016 – Dzień w Parafiach i Rodzinach

Uroczysta Msza św. parafialna z udziałem Gości pod przewodnictwem Ks. Proboszcza. Następnie czas z rodzinami i parafią.

25 lipca 2016 – wyjazd młodzieży do Krakowa